Rocznica Jurassic Park oficjalnie rozpoczęta

25 rocznica Jurassic Park trwa – Chris Pratt i Bryce Dallas zapraszają wszystkich fanów do świętowania

2018 oznacza wielki rok dla wszystkich fanów serii Jurassic ParkSpośród wielu interesujących wydarzeń pozwolę sobie wymienić parę najważniejszych. Po pierwsze czekamy na premierę Fallen Kingdom. Po drugie sklepy wypełnią się zabawkami, figurkami i innym stuffem opiętnowanym logiem JP i JW. Po trzecie, co najważniejsze w tym newsie, 25 lat temu świat ujrzał na ekranie dinozaury żywe jak nigdy przedtem. Mowa tu oczywiście o premierze Jurassic Park, która miała miejsce 9 czerwca 1993 roku w Waszyngtonie. Polacy ujrzeli ten film po raz pierwszy 3 września tego samego roku.

Może i niektórzy z Was mają wrażenie, że czytają już piątego newsa o tej rocznicy, jednak oficjalne ogłoszenie Universal Pictures dotyczące celebracji miało miejsce 5 stycznia 2018 roku. Oficjalne zaproszenie do świętowania (zobaczycie w jaki sposób) ma postać wideo. Możecie je obejrzeć poniżej, a jeszcze niżej możecie przeczytać o co chodzi.

UNIVERSAL CITY, Calif., Jan. 5, 2018 – w celu uczczenia 25 rocznicy kinowej premiery filmu Jurassic Park i nadchodzącej premiery Jurassic World : Upadłe Królestwo, Universal Brand Development (dział korporacji odpowiadający za rozwój marki) i sieć Tongal urochomiły konkurs twórczości fanów. Udział w konkursie oznacza odtworzenie sceny z filmu Jurassic Park . Klipy wideo zawierające najlepsze prace fanów będą publikowane w każdy czwartek od stycznia, aż do kwietnia. Będzie można je znaleźć pod frazą #ThrowbackThursday na oficjalnych profilach Jurassic World & Jurassic Park. Wcześniej wymienione znajdziemy na portalach YouTube, Facebook i Instagram. Klipy będą dostępne również na stronie www.JurassicWorld.com.

Jak sami widzicie gwiazdy znane nam z Jurassic World – Chris Pratt i Bryce Dallas osobiście nakłaniają nas do udziału w konkursie. Generalizując, wszyscy jesteśmy zaproszeni do ponownego „przeżycia” i odtworzenia naszych ulubionych scen z pierwszej części franczyzy. Zaproszenie skierowane jest do całego świata, więc odległość oceanu od siedziby Universal Pictures nie dyskwalifikuje nas z udziału w konkursie.

O zasadach konkursu i nagrodach

Universal Pictures wie, że nie każdy posiada kamerę HD w domu. Znamy również dużą konkurencję działającą na portalu YouTube, która ma dostęp do CGI. W związku z tym odgrywanie scen nie jest jedyną kategorią w konkursie. Druga kategoria opiera się na waszej zdolności przemówienia. Polega na „ponownym przeżyciu” (z ang. relive) waszego ulubionego momentu z Jurassic Park. 

Ci z Was, którzy wybiorą kategorię Relive będą musieli opowiedzieć przed kamerą o swojej ulubionej scenie z filmu, o wpływie jaki na nas wywarła, o sentymencie jaki do niej macie, co was w niej urzekło. Oczywiście najlepszym wyborem będzie język angielski amerykański. Nie bójcie się barier lingwistycznych. Jeśli nagracie wideo po polsku – napiszcie wiadomość do Jurassic Park Polska na facebooku. Poradzimy z angielskimi napisami.

Ci z Was, którzy wybiorą kategorię Recreate staną przed zadaniem odtworzenia dowolnej sceny z filmu. Wszelkie „ciosy” dozwolone. Możecie używać animacji, efektów specjalnych, zabawek, swoich zwierzaków (byle humanitarnie), zaprosić do akcji rodzinę, przyjaciół itd.

Uczestnicy mogą dosyłać swoje filmy i zgłoszenia do 22 stycznia ! Czasu jest mało, trzeba się spieszyć !

48 wyróżnionych uczestników otrzyma 250 $ i koszulkę z logiem JP.  Dwóch zwycięzców (po jednym z każdej kategorii) otrzyma 1 000 $ oraz specjalny zestaw przedmiotów związanych z serią !

UWAGA ! Za pojawienie się innego loga, niż Jurassic Park w waszym filmie grozi Wam dyskwalifikacja. Zabrania się również lokowania innych produktów oraz używania jakiejkolwiek muzyki w Waszym wideo. Nie dodawajcie żadnej muzyki. Filmy kręcić najlepiej na tle pustej ściany. !

Po szczegółowe informacje zapraszamy do źródeł. Powodzenia !

Dokładny dzień 25 rocznicy Jurassic Park przypada na 9 czerwca 2018


Źródła :

Jurassic Outpost

Jurassic World

Facebook Comments